Bizim Köşemiz  

Geri git   Bizim Köşemiz > BİZİMKÖŞEMİZ KİTAP > Kitap Dünyası > Kitap Tanıtımları

Seçenekler Stil
Alt 03.10.2013, 23;38   #1
OzBüyücüsü

OzBüyücüsü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye no: 17
Tecrübe Puanı: 81
Rep Puanı: 11
Rep Derecesi : OzBüyücüsü is on a distinguished road
Yeni Lena Diaz - Ölüm Oyunları Serisi 1 - Ölüm Falı

TANITIM YAZISI : Eksik Parça Yayınları'ndan : ÖN SİPARİŞ : 7.10.2013:

Kitap Hakkında:

Katil, önündeki savunmasız kadının karnına oturdu, elinde bir gül vardı. Gülün güzel parfümü, kanın metalik kokusuna karışıp etrafa tuhaf bir esinti gibi yayılıyordu. Gövdeden bir diken kopardı. “Beni öldürecek.” Bir tane daha kopardı. “Beni öldürmeyecek. Her dikeni koparıp tek tek kan bulaşmış karnına düşürdükçe çocukluk tekerlemesinin hastalıklı uyarlamasını sürdürdü. Tek diken kaldığında, siyah pis gözleri parladı. Zalim dudakları keyifle gülümsedi. Katil aramızda bir yerde…

* * *

Yazar Hakkında:

Kentucky eyaletinde doğan Diaz, asker olan babası vesilesiyle Amerika’nın birçok eyaletini gezdi. İlk kısa hikâyesini ortaokul zamanlarında yazan Diaz’ın ilk romanı olan Ölüm Falı, Ölüm Oyunları Serisi’nin ilk kitabı olarak basıldı. Seriye ait iki romanı daha olan yazarın yine romantik gerilim türünde üç romanı daha bulunmaktadır. Ayrıca yazdığı kitaplarla prestijli Daphne du Maurier ödülünü kazanmıştır. Başarılı yazar, eyalet eyalet gezdiği çocukluğunun ardından şimdilerde, eşi ve iki çocuğu ile Kuzey Florida’da yaşamaktadır.

* * *

Yorumlar:

"Daha ilk sahnede kanınızı donduracak bir hikâye. Diaz, bitirmeden elinizden bırakamayacağınız psikolojik bir gerilim yaratmış..." (Eileen Rendahl)

"Gelişmiş karakterler, tam tadında romantizm ve asla eksik olmayan gizem. Romantik gerilim severlerin mutlaka okuması gereken bir roman..." (Goodreads)

"Bu kitapta her şey var, romantik aşk sahneleri ve içinizi titretecek bir macera..." (Margaret Carroll)

"Lena Diaz beni her kitabıyla etkilemeyi başaran bir yazar..." (Simply Sensational Book Fanatics)

“ÖNCE YAHUDİLER İÇİN GELDİLER, YAHUDİ OLMADIĞIM İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADIM. SONRA SOSYALİSTLER İÇİN GELDİLER, SOSYALİST OLMADIĞIM İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADIM. SONRA KATOLİKLER İÇİN GELDİLER, KATOLİK OLMADIĞIM İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADIM. EN SONUNDA BENİM İÇİN GELDİKLERİNDE BANA YARDIM EDEBİLECEK ORTADA HİÇ KİMSE KALMAMIŞTI.”
Pastor Father Niemoller -1946

OzBüyücüsü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.10.2013, 14;20   #2
Beydaba
first amele

Beydaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye no: 1
Tecrübe Puanı: 100
Rep Puanı: 137
Rep Derecesi : Beydaba will become famous soon enoughBeydaba will become famous soon enough

Ya sevgili Oz olmuyor valla...

Yok kitapları almak bir şey değilde hanıma laf anlatmak mesele...
Beydaba isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.10.2013, 17;08   #3
OzBüyücüsü

OzBüyücüsü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üye no: 17
Tecrübe Puanı: 81
Rep Puanı: 11
Rep Derecesi : OzBüyücüsü is on a distinguished road

Valla ben de çok almak istiyorum ama abartınca olmuyor dediğiniz gibi. Bütçe de bir yere kadar

“ÖNCE YAHUDİLER İÇİN GELDİLER, YAHUDİ OLMADIĞIM İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADIM. SONRA SOSYALİSTLER İÇİN GELDİLER, SOSYALİST OLMADIĞIM İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADIM. SONRA KATOLİKLER İÇİN GELDİLER, KATOLİK OLMADIĞIM İÇİN HİÇBİR ŞEY YAPMADIM. EN SONUNDA BENİM İÇİN GELDİKLERİNDE BANA YARDIM EDEBİLECEK ORTADA HİÇ KİMSE KALMAMIŞTI.”
Pastor Father Niemoller -1946

OzBüyücüsü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil